Wizyt:
Dzisiaj: 6Wszystkich: 205769

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Szczecin - informacja dla zwiedzających.

Aktualności » Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Szczecin - informacja dla zwiedzających.

Cat Club Pomerania Szczecin zaprasza na Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych w Szczecinie.

W kwietniowy weekend dnia 01.04.2023 r. (sobota)  oraz 02.04.2023 r. (niedziela) do Szczecina zawitają kocie piękności.

Hodowcy kotów rasowych wraz ze swoimi pociechami przyjadą do nas z różnych zakątków Polski, a także z krajów ościennych. Każdy wystawca będzie prezentować przygotowanego przez siebie kota przed międzynarodowym składem sędziowskim.  Wśród składu sędziowskiego spotkamy znanych sędziów felinologicznych z Polski, Francji, Estoni, Białorusi. 

Podczas ocen sędziowie będą omawiać budowę ciała kota, kolorystykę, kształt i kolor oka, a także ogólną prezencję i kondycję wystawową. Nie sposób wymienić wszystkich ras ale można się spodziewać niebieskookich Ragdolli,  smukłych kotów orientalnych, będą bezwłose Sfinksy, cętkowane Bengale oraz dostojne koty Brytyjskie.

Każda z ras ma swój wzorzec, który jest szczegółowo opisany przez Międzynarodową Federację Felinologiczną „FEDERATION INTERNATIONALE FELINE” (FIFe), którą w Polsce reprezentuje „FELIS POLONIA” (FPL), a do której należy także CAT CLUB POMERANIA – SZCZECIN.

Zapraszamy na pełen emocji finał BEST in SHOW, a także BEST OF BEST , czyli wybór najpiękniejszych kotów wystawy, w sobotę (około godz. 15.30 do 17.00) i niedzielę ( około godz. 14.30 - 16.00)

W ten weekend spodziewamy się, że będzie można podziwiać około 150-200 kotów różnych ras. Odwiedzający wystawę będą mogli porozmawiać i nawiązać bezpośredni kontakt z hodowcami oraz uzyskać od nich dużo informacji na temat danej rasy np. o ich charakterze, sposobie odżywiania, pielęgnacji itd. Dla osób mających zamiar nabyć kota rasowego, wystawa jest okazją do nawiązania kontaktu z hodowcami. Na wystawie obowiązuje zakaz sprzedaży kotów . Hodowcy obecni na wystawie prowadzą legalne hodowle i należą do organizacji felinologicznych, których rodowody są uznawane przez Word Cat Congres.

Wystawie będą towarzyszyć stoiska handlowe dla kocich potrzeb: karmy, drapaki, zabawki, akcesoria i kosmetyki.

Zapraszamy mieszkańców Szczecina i okolic do odwiedzenia naszej dwudniowej wystawy.

Miejsce wystawy: Hala Sportowa Technikum Ekonomicznego  ul. Generała Józefa Sowińskiego 1,  70-001 Szczecin

 

Data wystawy i godziny otwarcia dla zwiedzających 

01 kwietnia 2023 r – SOBOTA , godz: 10.00 - 17.00

27 kwietnia 2023r - NIEDZIELA, godz:  10.00 - 16.00

 

Ceny biletów: 
 
Normalny: 30,00 pln 
 
Ulgowy: 20,00 pln 
- uczniowie od 7 do 18 r.ż., seniorzy 65+,  osoby niepełnosprawne
 
Rodzinny: 70,00 pln
(2 dorosłych i 2 dzieci)
 
 
*Bilet ulgowy -  przysługuje uczniom do 18 r.ż. oraz seniorom powyżej 65 r.ż., którzy posiadają ważny dokument upoważniający do korzystania z ulgi.
oraz dla osoby niepełnosprawnej  przysługuje osobie posiadającej orzeczenie o niepełnosprawności. Opiekun osoby niepełnosprawnej jest również uprawiony do zakupu biletu w cenie takiej jaka przysługuje osobie niepełnosprawnej.
 
*Bilet Rodzinny -  przysługuje maksymalnie 2 osobom dorosłym oraz maksymalnie 2 dzieciom w wieku szkolnym poniżej 18 r.ż.

Bilety będą dostępne w kasie na miejscu. Płatność tylko gotówką .

 

Ten weekend spędź z nami i kotami!

Serdecznie zapraszamy w imieniu całego Zarządu CCP- Szczecin  i współorganiztorów