Wizyt:
Dzisiaj: 43Wszystkich: 87288

Uregulowania prawne.

Aktualności » Uregulowania prawne.

Przypominamy wszystkim hodowcom, że zbliża się termin składania nowych Deklaracji PIT-6 do Urzędu Skarbowego. Zeznanie należy złożyć do 20 stycznia roku podatkowego.

Na każdej osobie posiadającej zarejestrowaną hodowlę i minimum jedno zwierzę mające uprawnienia hodowlane, ciąży obowiązek składania Deklaracji PIT-6 do Urzędu Skarbowego. Jeżeli nie prowadzimy działalności gospodarczej, najprostszym i najwygodniejszym sposobem jest zgłoszenie działalności hodowlanej w Dziale Specjalnym Produkcji Rolnej. Organ Podatkowy dokona wyliczenia należnej zaliczki na podatek dochodowy i taką decyzję otrzymamy pocztą. Wyliczony podatek to całość należna Skarbowi Państwa, niezależnie od tego ile w tym roku nasze kotki urodzą, ani ile pieniędzy za krycie naszym pupilem przyjmiemy.

Podsumowując: kwota, jaka jest umieszczona w decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego jest OSZACOWANYM dochodem jaki osiągniemy w danym roku, posiadając zadeklarowana ilość zwierząt. Zgłaszając się do Urzędu nie musimy uzyskiwać numeru NIP ani REGON.

 

Szczecin, 30 grudnia 2018