Wizyt:
Dzisiaj: 53Wszystkich: 89678

Komunikat Zarządu PFF Felis Polonia

Aktualności » Komunikat Zarządu PFF Felis Polonia

   Do wszystkich zainteresowanych,

   Zarząd Polskiej Federacji Felinologicznej wyraża zaniepokojenie pojawiającymi się w internecie informacjami dotyczącymirzekomegoznacznego wzrostuliczby zachorowańwśród kotów rasowychna wirusowechorobyzakaźne.Źródłem tych informacji są jedynie portale społecznościowe, które nie są i być nie powinny źródłem wiedzy merytorycznej.

   Większość choróbwirusowychcharakteryzuje możliwy okresowy wzrost zachorowań,ale jest to zjawisko powszechnieobserwowanenie tylkowmedycynie weterynaryjnej.Udział w wystawach związany jest z koniecznością przestrzegania warunków weterynaryjnych przez wystawców. Organizatorzy zaś, powinni dołożyć wszelkich starań aby zapewnić odpowiednie warunki sanitarno-higieniczne orazopiekę weterynaryjną. Wiedzą powszechnie znaną jest fakt, że wystawy, będące skupiskiem zwierząt,są doskonałym środowiskiem do rozpowszechniania się wszelkich choróbzakaźnych, czego dowodem są przypadki zwiększonej zachorowalności po wystawach odbywających się w latach poprzednich i w wielu innych krajach.

   Wdniu dzisiejszym PFF Felis Polonia potwierdziła,iżzarówno Główny Inspektorat Weterynaryjnyjak i oddziały terenowe, lecznice weterynaryjne zlokalizowane w dużych skupiskach miejskich, w okresie ostatnich 3 miesięcy,nie odnotowały znacznegowzrostu zachorowańna wirusowe choroby zakaźne wśródkotów.PFF FelisPoloniatakżenie otrzymała zgłoszeń mogących wskazywać na znaczny wzrost zachorowań na zakaźne choroby wirusowe u kotów.Jedynym źródłem wiedzyniepotwierdzonej, a tym samym wątpliwej, sądyskusje prowadzone za pośrednictwem portali społecznościowych.

   Pragniemy zapewnić, że nie bagatelizujemy sygnałów jakie pojawiają się w przestrzeni komunikacyjnej, dlatego wszystkie wystawy organizowane pod patronatem PFF Felis Polonia będą prowadzone z zastosowaniem zaostrzonych zaleceńweterynaryjnych. Istotnym jest także, aby zwrócić szczególną uwagę na konieczność stosowaniaszczepień na choroby przeciwwirusowe zgodnie z zalecanymkalendarzem.

   PFF Felis Polonia wspiera zawsze nie tylko hodowlę kotów rasowych, ale także ochronę zdrowia i dobrostanu naszych zwierząt. Dlatego też nie możemy pozostawić bez komentarza bezpodstawnych zarzutów kierowanych pod adresem hodowców.Należy zwrócić szczególnąuwagę i przypomnieć, że portale społecznościowe nie są wiarygodnym źródłem wiedzy, ale mogą być niebezpiecznym narzędziem w rękach osób manipulujących rzeczywistym przebiegiem wydarzeń i realizującychswenieetycznecele.

 

                                                                                                                                  Zarząd Polskiej Federacji Felinologicznej FelisPolonia

 

Szczecin, 08 stycznia 2020